معرفی شرکت

شرکت واسپاری رایا (سهامی خاص) پس از ثبت نزد اداره ثبت شرکت‎ها و مؤسسات غیر تجاری و اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مرداد‌ماه سال 1400 آغاز به فعالیت نمود. 
این شرکت در راستای تحقق اهداف راهبردی گروه مالی رایا و به‌منظور تکمیل زنجیره خدمات مالی گروه، با تمرکز بر ارائه خدمات صنعت لیزینگ، با رویکرد متمایز و حرکت به سمت دیجیتالی نمودن فرایندهای لیزینگ جهت ارائه خدمات به متقاضیان دریافت تسهیلات، در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید.
حوزه‌های فعالیت:
تأمین مالی مشتری از طریق تهیه کالا اعم از منقول و غیرمنقول توسط شرکت و واگذاری آن به مشتری صرفاً در قالب یکی از قراردادهای اجاره به‌شرط تملیک یا فروش اقساطی.
در حال حاضر شرکت‌های فعال در صنعت لیزینگ در زمینه‌های محدودی به فعالیت می‌پردازند که عمدتاً مرتبط با صنعت خودروسازی است. درحالی‌که فعالیت شرکت واسپاری رایا با رعایت قوانین و مقررات بانک مرکزی در جهت تشکیل پرتفوی متنوعی در حوزه تأمین مالی خرید تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی و کشاورزی، لوازم الکترونیک، تجهیزات پزشکی و کالای بادوام موردنیاز خانوارها است. 

چشم اندازها

شرکت واسپاری رایـا در جهت انجام و ایفای رسالت خویش و در راستای سیاست‎های کلان گروه مالی رایا مصمم است ضمن توسعه حجم فعالیت‌های خود در کلیه زمینه‌ها، اهداف زیر را نیز سرلوحه خویش قرار دهد:
- بهینه‌سازی و توسعه سبد فعالیت در حوزه‌های مختلف صنعت لیزینگ
- تلاش در جهت کاهش نرخ سود تسهیلات اعطائی به مشتریان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ذی‌نفعان شرکت واسپاری و ایفای نقش مؤثر در زمینه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی
- انعطاف‌پذیری و نوآوری در ارائه تسهیلات لیزینگ بر اساس شرایط موردنظر متقاضیان
- حمایت از تولیدات داخلی از طریق گسترش بازار عرضه محصولات تولیدی کشور
- توسعه جغرافیایی فعالیت‌های شرکت و امکان ارائه خدمات در سراسر نقاط کشور 
- بسترسازی برای اعتبارسنجی آنلاین، دیجیتالی نمودن و تسریع فرآیندهای عملیاتی
- بهره‌گیری از FinTechها (فناوری‌های مالی) و گسترش خدمات مبتنی بر LendTech (فناوری‌های وام‌دهی)

مدیران اجرایی